Erken uyanmak için

Uykudan Vaktinde Uyanmak İçin Ne Yapalım ?

 
Her sabah uykudan uyanmaya zorluk çekenler sadece birkaç adımla yataktan daha erken kalkabilir bileceklerdir.
Çok uyumanın bir takım nedenleri var. Aynı nedenleri ortadan kaldırarak daha erken uyanmak için bu önerileri takip etmeniz yeter.
Sıhhatinizde sorunların olmaması yataktan kalkabilmeniz için ilk nedenlerden biri olarak kabul edilir. Buna göre faydalı ve kaliteli gıdalar alarak sıhhatinize dikkat edin.

 

 
Alarmı kapattığınızı hatırlamıyorsanız, o zaman onu yatağınızın yanına değil, biraz uzağa koyun. Saati kapatmak için yataktan kalkmanız uykudan ayılmağınıza yardım edecek. Eğer karanlıkta uyumayı seviyorsanız, ışıklı çalar saate tercih edin. Daha erken uyanamadığınız için bu da en iyi araçlardan biri olarak kabul edilir.

 

 
Gece yatmadan önce alkollü ve kafeinli içecekler alanlarda uyku ile ilgili bir takım sorunlar oluşur. Bu tür içeceklerin uykuya gitmenize engel olacağını unutmayın.Ayrıca uyku bozukluğu ve obezite rahatsızlıklarının yakından ilişki olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Yataktan kalkarken uzun süre uykulu olursunuz.

 

Bu yüzden yatağınızın kenarına portakal, üzüm veya nane kokulu yağlar koyun. Bu parfümleri koklamanız uykudan daha çabuk uyanmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın